Európai Regionális Fejlesztési Alap

Sportnagykövetek

Dzsudzsák Balázs

A DVSC csapatával háromszor nyert magyar bajnokságot és magyar szuperkupát. Debreceni évei után több külföldi klubnál megfordult, mint például a PSV Eindhovenben, az Anzsi Mahacskala csapatánál, a Gyinamo Moszkvánál, a Bursasporban, és az Egyesült Arab Emírségekben is. A magyar válogatottal, csapatkapitányként a 2016-os Európa-bajnokságon nyolcaddöntőbe jutott. Dzsudzsák Balázs eddig 108-szor szerepelt a válogatottban és 20 gólt szerzett. A következő magyar NBI-es bajnoki szezont a DVSC-vel kezdi. 2010-ben elnyerte „Az év magyar labdarúgója” címet, 2009-ben pedig Junior Prima díjat kapott.

Mentoráltak: Seyu, CodeYachts

Dzsudzsák Balázs a cégek megismerését követően úgy látta, hogy közel-keleti kapcsolati hálójával leginkább a Seyu és a Code Yachts csapatának a sikeréhez tud hozzájárulni.

Fucsovics Márton

2009-ben junior Grand Slam győztes lett párosban a US Openen, egy évre rá pedig a wimbledoni egyéni bajnoki címének köszönhetően világelső lett a juniorok között. 2016-ban jutott először felnőtt Grand Slam főtáblára. A 2018-as évet tekinthetjük az áttörés évének, amikor megnyerte karrierje első ATP tornáját Genfben. A 2020-as idényben minden Grand Slam tornán bejutott a nyolcaddöntőbe. 2018 óta folyamatosan tagja az ATP TOP 100 ranglistájának. A 2021-es wimbledoni bajnokság során bejutott a legjobb nyolc közé. Eredményei magukért beszélnek – a teniszező az ATP világranglista 38. helyén áll. Fucsovics a 2021-es tokiói nyári olimpiai játékok egyetlen magyar teniszező résztvevője.

Mentoráltak: Rebound, BeStrong, Premier Padel

Az egyeztetéseket követően a Rebound, a Bestrong és a Padel Factory cégekkel alakult ki együttműködés.

Hanga Ádám

2011-ben minden idők első magyar játékosaként játékosjogát lefoglalta a többszörös NBA bajnok San Antonio Spurs csapata. 2017-ben igazolt Európa egyik legjobb kosárcsapatához, a Barcelonához - a csapattal a 2020/2021-es idényben spanyol bajnoki címet és Király-kupát nyert, az Euroligában pedig döntőt játszott az együttessel. Hanga az Euroliga játékos-szakszervezetének (ELPA) vezetőségében is aktív tagként tevékenykedik alelnöki pozícióban.

Mentoráltak: Yoganotch, Innoriatech, Seyu

Illés Fanni

Eddig háromszor, Pekingben, Londonban és Rio de Janeiróban képviselte hazánkat a paralimpiai játékokon a Magyar Paralimpiai Csapat tagjaként, 2021-ben pedig negyedik alkalommal húzhatja magára a nemzeti színű olimpiai formaruhát Tokióban. 2019-ben Londonban 100 méter mellen világbajnok lett. Edzője Szabó Álmos, a Vasas SC Paraúszó Szakosztály vezetője. Ez az első olyan szakosztály Magyarországon, amely kifejezetten a paraúszók felfedezésére, edzésére és fejlesztésére szakosodott, nem integrált klubkörnyezetben.

Mentoráltak: Seyu, Innoriatech, BeStrong

A cégek részt vehettek egy Fanni által szervezett eseményen, amelyen a Magyar Paralimpiai Bizottság, a lengyelországi, görögországi, portugáliai bizottság képviselői, és az International Paralympic Commettee sportmenedzsere előtt mutathatták be terméküket.

Liu Shaoang

Világbajnok gyorskorcsolyázó, 2017-ben 500, 1000 és 1500 méteren, valamint összetett junior kategóriában világbajnok lett. A 2018-as téli olimpián a váltó tagjaként olimpiai bajnoki címet szerzett. A 2019-es Európa-bajnokságon váltóval 5000 méteren és egyéniben 500 méteren aranyérmet szerzett, míg 3000 méteren bronzérmes lett. Aranyérmet nyert 1500 méteren, illetve ezüstérmes lett 500 méteren a debreceni rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon, illetve először szerezte meg az összetett Európa-bajnoki címet. Shaoang 2021 márciusában, a Dordrechtben rendezett világbajnokságon 500 méteren és összetettben aranyérmes, a váltóval pedig ezüstérmes lett. 

Mentoráltak
: Seyu

Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor a Z generáció szülöttekként, a téli olimpiai játékokat és az ázsiai piacot ismerve, széleskörű tudással képviselik a SportTech Hungary programot.

Liu Shaolin Sándor

2014 márciusában a junior világbajnokságon aranyérmes, a 2016-os rövidpályás gyorskorcsolya világbajnokságon világbajnok lett. A 2018-as téli olimpián az 5000 méteres váltó tagjaként olimpiai bajnoki címet szerzett. 2017-ben szerezte meg az első egyéni Európa-bajnoki aranyérmét. A 2019-es Európa-bajnokságon 1500 méteren és váltóban aranyérmet, 1000 méteren és 500 méteren pedig ezüstérmet szerzett, így első magyar gyorskorcsolyázóként az összetettben is az első helyen végzett. Aranyérmes lett 500 méteren a debreceni rövidpályás gyorskorcsolya Európa-bajnokságon. Shaolin 2021 márciusában a hollandiai Dordrechtben rendezett világbajnokságon 1000 méteren aranyérmet nyert, a váltóval és az összetettben pedig ezüstérmet szerzett.

Mentoráltak: Seyu

Liu Shaoang és Liu Shaolin Sándor a Z generáció szülöttekként, a téli olimpiai játékokat és az ázsiai piacot ismerve, széleskörű tudással képviselik a SportTech Hungary programot.

Talmácsi Gábor

Gyorsaságimotor versenyző. Az igazi áttörést a Red Bull KTM csapata hozta meg 2005-ben számára, ekkor szerezte első futamgyőzelmeit Mugellóban, Assenben és Katarban. 2007-ben az Aspar Aprilia csapatához igazolt és egy szoros szezon után világbajnok lett a MotoGP 125 cm³-es kategóriájában, első és egyetlen magyarként 2009-ben szintén egyedüli magyar versenyzőként a MotoGP kategóriában 12 futamon 19 világbajnoki pontot szerzett. 2014-ben saját csapatot alapított Talmácsi Racing néven, amely a fiatal magyar tehetségek számára kínál komplett motorsport csomagot.

Mentoráltak: Seyu, BeStrong, Yoganotch

A megvalósítók segítségével első körben egyeztetés történt a Bestrong, a Yoganotch, valamint a Seyu csapatával. Mindegyik céggel meghatározásra kerültek az irányok, melyek mentén folytatták az együttműködést.

Sportdiplomáciai képviselet

Kovács Ágnes 

Kovács Ágnes olimpiai bajnok, kétszeres világ- és hétszeres Európa-bajnok, sokszoros világkupa győztes, örökös magyar bajnok úszó. 20 éve tartja a 200 méteres női mellúszás magyar csúcsát, amely jelenleg a legrégebbi országos úszó rekord Magyarországon. Az egyetlen olyan magyar úszó, aki az 1997-2001 közötti időszakban az év legrangosabb világversenyeiről aranyéremmel tért haza. 13 évig volt tagja a magyar úszóválogatottnak, ez idő alatt minden nemzetközi versenyt pontszerző helyen zárt. Többször megválasztották Európa legjobb úszójának, aktív évei alatt a világ legjobb sportolói között emlegették.  Három diplomája van, jelenleg pedig a Testnevelési Egyetem doktorandusz hallgatója, hazai és nemzetközi sporttudományos konferenciák bizottsági tagja és előadója, az egyetem nemzetközi nagykövete. Kutatási témája az élsportolók és a média kapcsolata a 21. század elején Magyarországon. Az amerikai UC Berkeley-n okleveles executive coach-ként végzett, és trénerként is tevékenykedik. Kovács Ágnes kiemelkedő tudatossággal építette karrierjét, már a kezdetektől fontos volt számára a folyamatos tanulás és a versenyekre való felkészülés közötti egyensúly megtalálása.

Mentoráltak: Rebound, Seyu, Yoganotch, Heartbit

Kovács Ágnes sokrétű tudásával, coaching és sportdiplomáciai tapasztalatával járult hozzá a program sikeréhez. Ágnes egyeztetett a Rebound, a Yoganotch, a Heartbit, valamint a Seyu csapatával is.

Gyurta Dániel

Gyurta Dániel olimpiai bajnok, háromszoros világ- és kétszeres Európa-bajnok magyar úszó. A 2004-es athéni olimpián robbant be az élvonalba, mindössze 15 évesen. A 200 méteres mellúszás elődöntőjében legjobb idővel jutott a fináléba, ahol ezüstérmet szerzett. 2006-ban Helsinkiben, majd 2007-ben Debrecenben rövidpályás Európa-bajnok lett 200 mellen, a 2008-as olimpián pedig pontszerző 5. helyen zárt. Éveken át uralta a 200 méteres mellúszás versenyeit. A 2009-es római világbajnokságon Európa-csúccsal lett világbajnok. Pályafutását a 2012-es londoni olimpián koronázta meg, amikor is világcsúccsal szerzett olimpiai aranyérmet. Sportszerűségéért 2013-ban Nemzetközi Fair Play díjat kapott. 2018-as visszavonulása óta sportdiplomáciai karrierjében teljesedik ki, miniszteri főtanácsadóként tudásával és tapasztalatával járul hozzá az ország sikereihez. 

Mentoráltak: Seyu, Heartbit